Czarci pazur, nazywany również jako diabelski pazur, to roślina - hakorośl rozesłana, która od dawna jest doceniana przez plemiona afrykańskie. Rośnie w południowej Afryce, gdzie była wykorzystywana w tamtejszej w medycynie ludowej. Obecnie czarci pazur jest często używany, jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy.
WŁAŚCIWOŚCI CZARCIEGO PAZURA
Czarci pazur, słynie przede wszystkim ze swoich dobroczynnych właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Przynosi ulgę w uporczywych bólach stawów, mięśni i kręgosłupa. Leczy stany zapalne, przy dolegliwościach reumatycznych, obrzęku a nawet rwie kulszowej. Łagodzi objawy artretyzmu. Polecany szczególnie osobom starszym, które mają problemy z układem ruchu, ale i również osobom młodym, które pracują ciężko fizycznie i z tego powodu, cierpią na różne dolegliwości bólowe. Jego działanie porównywalne jest z środkami farmakologicznymi, stosowanymi w stanach zapalnych i bólowych.
Czarci pazur, jest również znany ze swoich właściwości oczyszczających i odtruwających organizm. Regularna suplementacja, z wykorzystaniem tego naturalnego składnika, pomoże w oczyszczeniu organizmu ze zbędnych toksyn i niebezpiecznych substancji, które często pozostają w naszym organiźmie, przez stosownie nieodpowiednej dla naszego zdrowia diety. Czarci pazur działa korzystnie na wątrobę.
Roślina ta, wpływa na pobudzenie wydzielania soków trawiennych oraz stymuluje apetyt.
Czarci pazur zapobiega stresowi oksydacyjnemu i zmniejsza utratę żywności komórek.
Utrzymuje optymalny poziom cholesterolu i mocznika we krwi. Łagodzi dolegliwości związane z dną moczarową i prostatą. Chroni nerki przed różnymi schorzeniami. Roślina ta, ma również działanie moczopędne.
CZARCI PAZUR - Z CZEGO SIĘ SKŁADA?
Roślinne związki, które występują w czarcim pazurze to:
- irydoidy
- flawonoidy
- sterole
- fenolokwasy
ZASTOSOWANIE CZARCIEGO PAZURA
- bóle reumatyczne
- bóle mięśniowe
- bóle pleców
- zapalenie stawów i inne stany zapalne
- nerwobóle
- dna moczarowa
- rwa kulszowa
- gościec
- prostata
- schorzenia nerek i wątroby
- dolegliwości trawienne
CZARCI PAZUR - W JAKIEJ FORMIE STOSOWAĆ?
Obecnie mamy do wyboru wiele produktów na bazie czarciego pazura. Są to tabletki, kapsułki, napary, nalewki, żele i maści.
Ważne, aby stosować zalecaną dawkę określoną przez producenta produktu, gdyż przyjmowany w zwiększonej ilości, może powodować reakcje alergiczne.
Stosując diabelski pazur, po 8 tygodniach regularnego użytkowania, należy zrobić przerwę. Po czym można ponownie powrócić do stosowania tej haktorośli.
CZARCI PAZUR - PRZECIWWSKAZANIA
Preparaty z czarcim pazurem nie są polecane, dla osób cierpiących na wrzody żołądka i dwunastnicy oraz chorujące na cukrzycę.
Nie powinny po niego sięgać również, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.
CZARCI PAZUR - JAK GO UŻYWAM?
Z racji tego, że bardzo lubię mieć w zapasie produkty na bazie naturalnych ziół, zaopatrzyłam się w szwajcarską maść Herbamedicus, w której główną rolę, odgrywa właśnie czarci pazur.
NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI MAŚCI:
Rutyna - wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Zapobiega powstawaniu "pajączków" i powoduje ich zmniejszenie. Chroni przed pojawianiem się obrzęków oraz opuchnięć. Działa przeciwzapalnie, pomaga przy gojeniu się ran. Idealnie współgra w połączeniu z witaminą C, korzystnie wpływając na organizm.
Kasztanowiec - zawiera escynę, która uszczelnia naczynia włosowate. Poprawia elastyczność, zwiększa odporność na pękanie i rozszerzanie się naczyń włosowatych.
Arnika górska- likwiduje obrzęki i siniaki. Pobudza krążenie krwi. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i regeneracyjne. Uszczelnia drobne naczynka, zapobiega ich pękaniu.
Żywokost lekarski - głównie zawiera alantolinę, która korzystnie wpływa na otarcia, oparzenia oraz różne urazy skóry. Żywokost ma działanie regeneracyjne i ściągające. Skuteczny w różnych rodzajach kontuzji. Przynosi ulgę bolącym stawom, kolanom i kręgosłupowi.
SKŁAD
Aqua, Glycerin, Harpagophytum Procumbens Root Extract, Symphytum Officinale Root Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Quercus Robur Bark Extract, Carbomer, Phenoxyethanol, Arnica Montana Flower Extract, Imidazolidinyl Urea, Sodium Hydroxide, Alcohol Denat, Ethylhexylglycerin, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Rutin, Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract.
Maści używałam głównie w okresie jesiennym, gdy miałam problem ze stawami u rąk. Działo się tak za sprawą tego, że przez dłuższy czas przebywałam na chłodnym i wilgotnym powietrzu, co niestety odbiło się na stawach, które potem musiałam zregenerować. Na szczęście preparat z czarcim pazurem dość szybko sobie poradził z moją dolegliwością. Maść stosowałam regularnie, dwa razy dziennie. Już po kilku użyciach, czułam dużą różnicę na moich dłoniach. Opuchlizna zaczęła szybciej znikać. Ból, który mi towarzyszył, stawał się mniej dokuczliwy, a po kilku użyciach produktu, całkowicie zniknął. Wtedy pomyślałam, że trafiłam na naprawdę dobrą maść, więc decyzja o jej nabyciu była jak najbardziej słuszna.
Ze względu na obecność dobroczynnej rutyny i ziół, maść stosowałam również, na obolałe nogi, po długotrwałym wysiłku fizycznym lub podczas występujących urazów. Wówczas również byłam zadowolona z efektów działania. Produkt dobrze rozgrzewał mięśnie i pomagał pozbyć się uczucia ciężkości i uporczywego bólu nóg.
Produkt jak najbardziej spełnił moje oczekiwania i myślę, że warto go mieć w zapasie:)
Można go nabyć w aptekach, sklepach zielarskich i internetowych.
Znacie produkty na bazie czarciego pazura? Jak się u Was sprawdzają?
Nigdy jeszcze o nim nie słyszałam
OdpowiedzUsuńnie słyszałam o tym ziele :) ciekawe i bardzo lecznicze :)
OdpowiedzUsuńpozdrawiam gorąco
Bardzo mnie nim zaciekawiłaś :)
OdpowiedzUsuńNie sądzę, żeby udało mi się kupić ten suplement w Wielkiej Brytanii. Może rozejrzę się jesienią w Polsce - od czasów ciąży wątroba jest moim słabym punktem.
OdpowiedzUsuńNie słyszałam nigdy o tej roślinie:)
OdpowiedzUsuńKiedyś widziałam go w jednym sklepie stacjonarnym w Anglii i był właśnie w formie suplementu. Jednak ja miałam wtedy maść z czarcim pazurem, kupioną w Polsce i ona mi wystarczyła na moje dolegliwości.
OdpowiedzUsuńMiałam do czynienia z Czarcim Pazurem zimą po nartach gdy moje mięśnie nie domagały😉
OdpowiedzUsuńNie znam dla mnie to nowość 😊
OdpowiedzUsuńJa mam bóle w okolicach kręgosłupa szyjnego i żadne maści, żele mi nie pomagają. Muszę koniecznie sięgnąć po ten!
OdpowiedzUsuńNie, nie znałam produktów na bazie czerciego pazura.
OdpowiedzUsuńPrzedstawiona maść bardzo mnie zaciekawiła :)
Pozdrawiam
Tak, jest bardzo dobrą rośliną:) Również pozdrawiam
OdpowiedzUsuńNa ból mięśni to świetne lekarstwo:)
OdpowiedzUsuńWarto wypróbować
OdpowiedzUsuńMuszę przyznać, aż się zdziwiłam. Bardzo obszerny artykuł, nowe wiadomości o których pewnie nigdy bym nie wiedziała. Super, że są takie rośliny, które pomagają stłumić ból.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam😃
Nie słyszałam o tej roślince, a szkoda... ma tyle cennych właściwości !
OdpowiedzUsuńPOZDRAWIAM,
MALWA
Słyszałam o tej roślinie, ale nie używałam jeszcze produktów zawierających czarci pazur, jednak przydałoby mi się na moje dolegliwości bólu kolan i stawów.
OdpowiedzUsuńWow, dowiedziałem się kolejnej ciekawej rzeczy z twojego bloga. Rób dalej to co robisz!
OdpowiedzUsuńpierwszy raz się w ogóle spotykam z tą rośliną. Ma ciekawe i szerokie zastosowania i muszę przyznać, że nieco zazdroszczę tym, którzy bezpiecznie mogą korzystać z wyciągów naturalny. U mnie najczęściej kończą się jakąś formą alergii
OdpowiedzUsuńNigdy wcześniej o tym nie słyszałam, ale naprawdę zainteresowałam się tematem. Myślę, że zaopatrzę się w tą maść na spróbowanie :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko myszko :*
Bardzo ciekawy suplement, chociaż w swoim przypadku musiałabym chyba uważać ;)
OdpowiedzUsuńMoja babcia ma problemy z rwą kulszową to zakupie jej tą maść, może jej ulży...
OdpowiedzUsuńSłyszałam o tej roślinie. Super, że odświeżyłaś mi moją pamięć. Ziołolecznictwo jest dobrym dodatkiem :)
OdpowiedzUsuńNie słyszałam wcześniej o jego właściwościach :)
OdpowiedzUsuńUśmierza bóle, poprawia metabolizm, oczyszcza i odtruwa organizm... No normalnie ziele cud! :D A brzmi niezwykle czarodziejsko.
OdpowiedzUsuńDokładnie:) Bardzo dobra roślina
OdpowiedzUsuńZawsze warto pamiętać o właściwościach
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że jej pomoże:)
OdpowiedzUsuńWarto mieć taki produkt w szufladzie.
OdpowiedzUsuńRównież pozdrawiam:)
Oj to szkoda, że masz często alergię na takie naturalne produkty...
OdpowiedzUsuńDziękuję :)
OdpowiedzUsuńTakie naturalne produkty są najlepsze :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Nie wiedziałam, że taka roślina istnieje, a jest naprawdę ciekawa ;)
OdpowiedzUsuńW skupieniu przeczytałam do końca i koniecznie muszę go poszukać, bo wzmianka o rwie kulszowej mnie skutecznie przekonała :D
OdpowiedzUsuńRwa kulszowa jest zapewne bardzo uciążliwa, więc dobrze, że ta roślina pomaga w tej dolegliwości.
OdpowiedzUsuńChoruję na nerki i jestem teraz po skręceniu stawu skokowego więc taka maść mi się przyda jak najbardziej.
OdpowiedzUsuńNigdy o działaniu czarnego pazura nie słyszałam ale A zmniejsza korci aby ta maść zakupić tacie i babci
OdpowiedzUsuńTa maść jest bardzo dobra. Warto ją mieć w zapasie na różne dolegliwości.
OdpowiedzUsuń