środa, 3 stycznia 2018

JAK STOSOWAĆ OLEJ Z DRZEWA HERBACIANEGO?



Tea tree oil- olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) to
olejek eteryczny, pochodzący z Australii. Mieszkańcy tego kontynentu, od setek lat używali liści tego drzewa w leczeniu wielu schorzeń.
Pierwsze naukowe wyniki badań nad składem oraz terapeutycznym zastosowaniem Tea tree oil, opublikował w latach 30 Australian Journal of Denistry  w British Medical Journal. Badania dowodziły, że w/w olejek ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze oraz przyśpieszające proces gojenia ran. Jakie inne korzystne właściwości ma olejek z drzewa herbacianego?



                                                    Olejek z drzewa herbacianego

Jest niezwykle wszechstronnym i naturalnym kosmetykiem. Posiada ogromne właściwości antyseptyczne, dezynfekujące i przeciwzapalne. Przed użyciem należy zrobić próbę uczuleniową. Niewielką ilość rozcieńczonego olejku, zaaplikować na skórę i obserwować czy wystąpiły podrażnienia lub jakieś inne zmiany na naszej skórze. Jeśli zauważymy jakieś niepokojące symptomy na skórze, należy zaprzestać stosowania olejku.


Z angielskich kosmetyków naturalnych, chwalę markę Optima i tej marki również posiadam olejek z drzewa herbacianego. Jest to 100 % czysty olejek eteryczny, bez żadnych dodatków chemicznych.
Kupiłam go w sklepie ekologicznym, Grape Tree. 


Uwagi od producenta
Do użytku zewnętrznego.
Jeśli jesteś w ciąży lub cierpisz z powodu choroby, przed użyciem zasięgnij porady lekarza. Trzymaj z dala od dzieci i unikaj kontaktu z oczami.


ZASTOSOWANIE OLEJU Z DRZEWA HERBACIANEGO

Doskonale zwalcza trądzik i różne wypryski.

Muszę przyznać, że jest znakomity na wszelkie krostki czy wypryski. Nakładam olejek punktowo na zmiany skórne patyczkiem do uszu lub wacikiem. Dzięki temu, krostki zdecydowanie szybciej znikają, a olejek nie pozostawia zaczerwienienia na skórze, czego przy tak intensywnym olejku się obawiałam. Jednak nic takiego u mnie nie wystąpiło, a skóra wręcz zyskała.

Nadaje się do cery tłustej, normalnej a w szczególności problematycznej

Gdy nasza cera kwalifikuje się do takiej, należy wymieszać kilka kropel oleju z drzewa herbacianego z tonkiem lub żelem do mycia twarzy. W ten sposób dokładniej oczyścisz skórę i zapobiegniesz różnym wypryskom.


Jako preparat do skóry głowy

Zwalcza łupież, zapobiega wszom, drożdżakom i innym niechcianym "towarzyszom," żyjącym na naszej głowie. Ze względu na silne właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, jest bardzo dobrym produktem, gdy mamy problem ze skórą głowy. To mój ulubiony sposób stosowania olejku z drzewa herbacianego. Kilka kropel olejku, dodaję do szamponu i całość mieszam. Następnie delikatnie myję skórę głowy szamponem i pozostawiam na 3 minuty. Po upływie czasu, spłukuję szampon chodną wodą. Dzięki temu, moja skóra jest doskonale ukrwiona i zdecydowanie zyskuje na świeżości. Czasem również dodaję kilka kropel olejku do jakiejś wcierki do skóry głowy, w taki sposób, wzmacniam jej efekt. W rezultacie skóra głowy jest odświeżona, nie swędzi, a włosy są wzmocnione i odbite u nasady. Naprawdę warto stosować ten produkt, w pielęgnacji skóry głowy.

Jest produktem odstraszającym owady

Olejek z drzewa herbacianego odstrasza m.in kleszcze, komary, pchły.
Gdy wybieram się na spacer do lasu lub w inne miejsce gdzie jest dużo "niechcianego robactwa," mieszam kilka kropel oleju z drzewa herbacianego, z jakimś innym olejem lub balsamem i rozsmarowuje partie, które najczęściej atakują owady. Przebywając w lesie, najbardziej obawiam się kleszczy. Po smarowaniu ciała olejkiem, w lesie czuje się pewniej.

Uśnieża ból i swędzenie, po ukąszeniu owadów

Świetnie się sprawdza, w uśnieżaniu bólu i redukcji swędzenia po ukąszeniu owadów. Gdy doskwiera Ci taki problem, tak jak wyżej, wymieszaj olejek i nałóż go na swędzące i bolące miejsca.

Zapobiega powstawaniu wrastających włosków po depilacji

Czasem po depilacji mieszam kilka kropel olejku z żelem aloesowym i taką mieszanką, smaruję oczyszczoną skórę po depilacji. Taka mikstura działa w ten sposób antybakteryjnie, a żel aloesowy dodatkowo nawilża skórę.

Do stosowania w jamie ustnej

Jest doskonałym lekarstwem na zapalenie dziąseł.
Do takiej czynności trzeba wymieszać kilka kropel olejku z drzewa herbacianego w szklance wody i płukać nim usta. W taki sposób skutecznie odświeżysz swoją jamę ustną i co najważniejsze, usuniesz bakterie. Przy czym należy uważać, żeby nie połykać olejku!

Pomaga w leczeniu grzybicy stóp

Zainfekowane grzybem miejsca, należy smarować rozcieńczonym olejkiem z drzewa herbacianego. Olejek jest bardziej skuteczny niż różne maści. Taki zabieg pomoże dodatkowo pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze stóp.

Doskonały na opryszczkę

Kropelkę olejku nałóż patyczkiem do uszu na opryszczkę.
Zahamuje on rozwój opryszczki i przyspieszy proces gojenia

Naturalny odświeżacz powietrza

Zamiast używania szkodliwych dla zdrowia chemicznym odświeżaczy, używam olejku z drzewa herbacianego. Zalewam szklankę gorącą wodą i dodaję kilka kropel olejku.
W taki sposób, w naturalny sposób odświeżymy swój dom, bez użycia chemicznych dodatków.

Udrażnia drogi oddechowe

Jest skuteczny przy robieniu inhalacji, przy dolegliwościach dróg oddechowych. Szczególnie jesienno-zimową porą, gdy jest zimno i często mamy katar bądź jesteśmy przeziębieni. Wystarczy zagotować miskę gorącej wody i dodać kilka kropel olejku. Inhalacje przy użyciu takiego naparu, skutecznie udrażnią nos.

Na bóle reumatyczne

Wymieszaj olejek z drzewa herbacianego z dowolym kremem i smaruj obolałe miejsca.

Do kąpieli

Stosuję zamiennie z innymi olejkami i dodaję kilka kropel do kąpieli. Dzięki temu, podczas kąpieli czuć taki mocny, świeży zapach, a skóra zostaje odprężona i ukojona.


Znacie olejek z drzewa herbacianego? Jak się u Was sprawdza?

21 komentarzy:

  1. super wpis a gdzie mogę kupić olejek tej firmy ? Pozdrawiam Womens View Home & Work

    http://womensview-homework.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. Olejek marki Optima można kupić online np. w sklepie IWOS.
    A stacjonarnie nigdzie go w Polsce nie widziałam. Ja kupiłam go w Anglii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja swędząca skóra głowy prosi o olejek z drzewa herbacianego! Musze sie zebrac w koncu do zakupu

    OdpowiedzUsuń
  4. Na skórę głowy jest super produktem. Powinien Ci pomóc.

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo fajny wpis:) chętnie skorzystam z propozycji użycia olejku z drzewa herbacianego.

    OdpowiedzUsuń
  6. Właśnie testuję olej z drzewa herbacianego na krostki i faktycznie działa! Znikają o wiele szybciej

    OdpowiedzUsuń
  7. Super! Dobrze mieć taki spis dobroci wynikających z tego olejku. Stosuje w różnych własnoręcznie robionych kosmetykach i naprawdę działa :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Cieszę się, że się sprawdza u Ciebie ten olejek:)

    OdpowiedzUsuń
  9. Uwielbiam ten olej. Jest rewelacyjny zima gdy dreczy mnie katar a zmieszany z olejkiem eukaliptusowym leczy zatoki w 3 dni.

    OdpowiedzUsuń
  10. Świetny wpis! Muszę koniecznie wypróbować olejek na moją cerę. Wypróbowałam już mnóstwo produktów od dermatologa i niebardzo pomagają, więc może to się sprawdzi :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Musisz wypróbować. Mam nadzieję, że pomoże😉

    OdpowiedzUsuń
  12. Świetny post wyczerpujący temat zastosowania olejku. Mam go w domu, tu w Australii dostępny jest w każdym sklepie i jest o wiele tańszy od innych olejków. Osobiście stosuję go do mycia włosów - kilka kropel dodaję do szamponu na ręce, Odświeża! To samo przy olejowaniu włosów - kilka kropel dodaję do mieszanki w celach bakterio / grzybobójczych. Słyszałam, że warto go stosować również przy sprzątaniu - do mycia podłóg i nawierzchni, ale jeszcze nie próbowałam. Plus - ma odświeżający zapach :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Dokładnie, jest bardzo dobrym olejkiem. A o tym że do sprzątania się nadaje, również słyszałam. Jednym słowem Swietny Produkt! Domyślam się, że w Australii jest tańszy, w końcu z tamtąd się wywodzi... super że możesz kupić go w przystępnej cenie:)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  14. Nie wyobrażam sobie życia bez tego olejku =) Stosuję go punktowo na wypryski - moja tłusta cera, mimo swoich 25 lat nadal lubi mnie czymś zaskoczyć, a po wpadce z hybrydami uratował moje odchodzące od łożyska paznokcie. Bardzo je wzmocnił i przyspieszył proces zrastania się. Obecnie kończę pierwszą buteleczkę, ale z pewnością na niej nie poprzestanę =)

    OdpowiedzUsuń
  15. Super, że dobrze u Ciebie wypadł ten olejek. Też go uwielbiam😉

    OdpowiedzUsuń
  16. Lubie ten olejek, ma bardzo dużo zastosowań. Jeden z tych produktów które zawsze musze mieć w domu.

    OdpowiedzUsuń
  17. Sama też mam ten olejek w domu, dodałam go do zrobionej samodzielnie pasty do zębów i sprawdza się bardzo dobrze.

    OdpowiedzUsuń
  18. To super, że się u Ciebie sprawdza :) Jako pasta do zębów, napewno zadziała antybakteryjnie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz na blogu. Proszę nie zostawiać na moim blogu reklam ani żadnych linków. W przeciwnym razie, Twój komentarz trafi do spamu!

Wypowiadając się na blogu, wyrażasz zgodę, na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © PIELĘGNACYJNY ZAKĄTEK , Blogger